Hirdetés

Rokon lelkek - időn túli kötelék

Többségünk, mielőtt megállapodna, családot alapítana, keresi az igazit. De ki is ő? Ki a legoptimálisabb társ számunkra? Talán a lelki társunk? Talán meglepő, de nem feltétlenül ő a nagy Ő!

párkapcsolat, lelki, társ |

Ideál - Reforméletmód magazin 2006 ;18(10):8-9   Celsus Kft. | Czellért T., E

A legtöbben a „rokon lélek” kifejezésen azt értik: ő az a személy, aki kiegészít bennünket, aki a másik felünk. Meg vannak győződve arról, hogy csak egyetlen rokon lelkük létezik, s ha összetalálkoznak vele, minden kívánságuk egy csapásra teljesül, boldogan élhetnek, amíg meg nem halnak...

Azok számára, akik hisznek a reinkarnációban, a lelki társ olyan valaki, akivel minden egyes életüket megosztották, s csaknem bizonyosan szerelmi kapcsolat kötötte össze őket.


Az igazi nem mindig az igazi!

Sokan úgy képzelik, lelki társuk megjelenését követően minden szépre és jóra fordul életükben. Lehet, hogy mindez valóban így történik. DE! Az ellenkezője is előfordulhat!

Tehát, ha rátalálunk egy lelki társra, pozitív irányba változhat az életünk, ugyanakkor a rossz végzet is utolérhet bennünket személyében. Az ez ügyben tapasztaltak közül sokan úgy vélekednek: szívesebben vennék, ha sohasem is bukkantak volna rá rokon lelkükre, mert az csak szomorúvá tette az életüket.

Ennek több oka is lehet:
  • a rokon lélek - legyen akár nő, akár férfi - nem vesz tudomást az érintettről
  • a rokon lélek nem azt a szerepet tölti be, amelyet az ember elvár tőle
  • a rokon lelkek közötti kapcsolat nem mindkét fél esetében nyúlik át feltétlenül az egyik életből a másikba
  • az egyik korábbi életben megismert lelki társ sokszor más alakban mutatkozik meg, nem ugyanaz a személy.
Fontos! Mindannyian fejlődünk, gyarapodik a tudásunk, s ennek a folyamatnak alapvető része a változás. Ez a reinkarnáció célja is. Új alakot öltünk magunkra, hogy megszabadulhassunk a belénk rögződött beidegződésektől, hogy a korábban átélt dolgoknak az ellenkezőjét is megtapasztalhassuk, hogy javíthassunk a régebben történteken, illetve új létezési formákat gyakorolhassunk be, más-más oldalunkat teljesíthessük ki. Mindezek ismeretében érthető, hogy valaki, aki megfelelő lelki társnak bizonyult egy előző életünkben, többé már nem lehet az! Bár visszatérhet életünkbe, de már más céllal.

Eredettörténet

Platón Lakoma című művében Arisztophanész azt a kijelentést teszi, hogy: „... az emberi lények testéhez eredetileg két személy kapcsolódott. A testnek két feje volt, négy karja és négy lába. Teljes volt és tökéletes, eksztázisban élt, csaknem bármit kész volt megcsinálni. Ám egy idő után elbizakodottá, gőgössé, büszkévé vált, ijesztő életerővel. Ez odáig vezetett, hogy rá akart támadni az istenekre. Zeusz, az egykori főisten tartózkodott attól, hogy azonnal elpusztítsa. Inkább kettévágta, így csökkentette az erejét, és megszüntette a boldogságát. Arra kárhoztatta, hogy élete hátralévő részét a hiányzó fél felkutatásával töltse...”

Platón szerint ebből a távoli korból származik az istenadta szerelem, amelyet mi, emberi lények érzünk egymás iránt. Ez az a szerelem, amely visszavezet bennünket az ősi állapotunkba azáltal, hogy a két lényt egyesíteni kívánjuk, s kísérletet teszünk arra, hogy begyógyítsuk az emberiség sebeit. Platón leírásából felsejlik, mi történik, amikor egy lélek két része ismét összetalálkozik. Ez az egyik fő kelepce, amelyet a rokon lelkekkel kapcsolatos élmények rejtegethetnek: „A két fél olyannyira átengedi magát a szerelemnek, olyannyira függővé válik a párjától, hogy a különváláskor mindketten elsorvadnak.”

A „teljes egyesülés” a közhiedelemmel éppen ellentétben néha teljesen kiszívja az emberből az erőt, s ezért valamelyik fél számára előbb-utóbb létfontosságúvá válik a kapcsolat felborítása.
Titokzatos erő...

Azok, akik egész életüket rokon lelkük keresésére fecsérlik, és mindeközben visszautasítanak minden más kapcsolatot, jobb, ha figyelembe veszik Platón magyarázatát az ikerlelkekről. Szerinte egyvalaki válik ketté, s a két fél mindig is vágyakozni fog a párjára. Platón nem állítja azt, hogy szükségszerű az újbóli egyesülésük, azt viszont igen, hogy örökké, minden egyes életükben egymás felé hajtja majd őket valami titokzatos erő.


Magányosan...

A lelki társ iránti sóvárgás, illetve egy előző életbeli kötődés emléke gyakorta megmérgezheti a hagyományos kapcsolatokat is. A tökéletesség utáni vágyakozás magányossá tesz, nem ad helyet a szerelemnek.

Karmikus szerepek

Kapcsolatainkban újra és újra bizonyos szerepeket kívánunk eljátszani. Tipikus karmikus szerep:
  • apa/anya/gyermek
  • áldozat/mártír/üldöző/üldözött domináns/engedelmeskedő függő/összejátszó
  • áruló/elárult
  • segítő/megsegített
  • csábító/elcsábított
Többen vagyunk!

Jobb, ha elfogadjuk: lélekcsoportból származunk, így nem csak egy rokon lelkünk van! Több lelki társunk is létezik, számtalan múltbeli kapcsolat köt bennünket hozzájuk.

Érdekes! A reinkarnációs terápia rávilágít, hogy egyszerre sokféle szerepet töltünk be a laza kötöttséget jelentő lélekcsoportban. A társaság bármelyik tagja a lelki társunknak avagy legádázabb ellenségünknek tűnhet az újbóli találkozáskor. A kapcsolatban megváltozhatnak a szerepek, illetve az is előfordulhat, hogy a szeretett személy más köntösben tűnik fel.

A rokon lelkekre nem érvényes a vagy-vagy helyzet! Csodálatosak és szörnyűségesek lehetnek egyszerre, vagy pedig hol ilyenek, hol olyanok. Lehet, hogy kezdetben boldoggá tesznek, aztán végül traumát és fájdalmat okoznak. Előfordul ennek az ellenkezője is.

Néha hamisnak is bizonyulhat a lelki társ, olyannak, kitől jobb lesz megszabadulni, bár nagyon gyakori eset, hogy nem tudunk szabadulni a beidegződött „megoldási” módoktól, s fogva tart bennünket a karmikus körforgás. Ugyanakkor a szerepek felcserélődhetnek: az üldözőből üldözött lesz, az üldözöttből üldöző, ahogy ki-be „szaladgálunk” egyik életből a másikba.

Ne feledjünk! A bosszú és a jóvátétel köre végtelen. Ám saját magunk jól felfogott érdekében muszáj kilépnünk ebből, szét kell törnünk a múlt kerekét!

Elkerülő manőver

Miért is akarná bárki elkerülni a lelki társát? Végül is nem ő az, aki kiteljesíthetné az életét?! Aki megadhatná azt a boldogságot, amelyre egész életében vágyott?! Talán így van, talán épp ellenkezőleg. A lelki társakkal kialakított jó viszony sok öröm forrása lehet, ugyanakkor gyakran bukkannak fel hamis rokon lelkek, akik csupán pusztulást hoznak az életünkbe. Lehetséges, hogy a lelkünk egyik része éppen erre a rombolásra vágyik. Az is előfordulhat, hogy egyszerűen csak egy rossz beidegződés foglyaivá váltunk. Ha meg tudunk szabadulni ettől a beidegződéstől, lehetőséget kapunk arra, hogy újból átgondoljuk a benne betöltött szerepünket.

Jegyezzük meg! Tehát vagy vakon követjük a múltban elkezdett utunkat, vagy tudatosan haladunk előre személyiségünk kiteljesítésében!

Kapcsolatrendszer

Vannak olyan karmikus kapcsolatok, amelyek során elsődleges lelki kontaktus köti össze a párokat. Ezen keresztül jutnak át az élmények és a tapasztalatok a múltból a jelenbe, hogy ott aztán folytatódjanak.

Léteznek olyan kapcsolatok is, amelyek során nem elsődleges lelki kontaktus áll fenn
a szóban forgó személlyel, de mindkét fél ugyanazon a szerepen vagy beidegződésen dolgozik, így összejönnek, hátha így könnyebb lesz megoldást találniuk. Ilyen esetben azért lehet rokon léleknek tartani a másikat, mert minden nagyon egybevág, ugyanakkor ez valószínűleg hamis lelki társi viszony.

C. T. E.
párkapcsolat, lelki, társ

2006-09-25 11:29:41

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop