Hirdetés

Stresszmentes esküvő - tanácsok házasodóknak

Szépek a nyári esküvők, és sokan is kötnek házasságot nyáron. Talán még nem késtünk el az alábbi tanácsokkal: vigyázzunk, ne hagyjuk, hogy az esküvő boldogságát elrontsa a sok aggodalom, izgalom, stressz.

esküvő, stressz, házasság |

InforMed Hírek10   InforMed | Sándor, K.

Már maga a tervezés is kemény feladat, megpróbálni összeegyeztetni azt, hogy a nap emlékezetes maradjon, a költségvetési keretet se lépjük túl, mindenki meg legyen elégedve a családban, és az ifjú pár is remekül nézzen ki.

Vannak azonban bizonyos gyakorlati stratégiák, amelyek segítségével csökkenthető a stressz szintje. Nézzük, mit tehetünk:

Kerüljük a rengeteg kávét és a többi élénkítő szereket, szedjünk inkább B-vitamint, az segít a szervezetnek feldogozni a stresszhormonokat.

Tudatosítsuk magunkban, hogy az esküvő arról szól, hogy jól érezzük magunkat, nem pedig arról, hogy tökéletes legyen minden.

Fogadjuk el azokat a helyzeteket, amelyeken nem tudunk változtatni (például azt, ha egyes családtagok haragban vannak egymással), és változtassuk meg azokat a helyzeteket, amelyeket módunkban áll megváltoztatni (például azt, mennyit költünk).

Az anyós nyomása

A mama meg akarja hívni az összes barátnőjét, azt akarja, hogy minden barackrózsaszín legyen, és mindenféle állítólagos családi hagyományra hivatkozik… Nem könnyű a rokonokkal, de van egy varázsige: „Ne feledjétek el, hogy ez a MI esküvőnk”.

Köszönjük meg a rokonok jó tanácsait, ötleteit, és beszéljük meg a partnerünkkel előre, hogy azonos álláspontot képviselünk majd a családi vitákban. A számtalan apróság helyett gondoljunk arra, ami sokkal fontosabb: a boldog közös jövőre.

A pénzügyek

Jó, ha a pár előre megbeszéli az esküvő költségvetését, és aztán ragaszkodik is hozzá. Legyen egy lista az el nem hagyható dolgokról (ruha, gyűrűk, vendégek száma), és a „jó lenne”-dolgokról, amibe néhány extravagánsabb ötlet is belefér. Nincs szükség mindenre – jusson eszünkbe, mi is a valódi oka annak, hogy az oltár elé járulunk.

A ruha

A legtöbb menyasszonynak van elképzelése arról, milyen az álomruha, és sokan már előre félnek attól, hogy a nagy napon nem a legjobban fognak kinézni.

Ne feledjük, nem modellek vagyunk. Olyan ruhát válasszunk, amiben kényelmesen érezzük magunkat. Nem az esküvő a legjobb alkalom az újjal való kísérletezésre. Legyünk önmagunk a legjobb változatban, nem pedig valaki más.

Fontos az is, hogy bízzuk magunkat szakemberre, ha nem tudunk dönteni a ruha kérdésében. Gondoljuk meg, minden szempontból megfelelő-e a ruha, tudunk-e benne ülni, állni, menni, táncolni?

Mit egyen a násznép?

Hála Vilmos herceg és Katalin tavalyi esküvőjének, divatba jött a brunch, azaz a villásreggeli, ahol hideg és meleg szendvicseket szolgálnak fel svédasztalos formában.

Előzzük meg, hogy az esküvő napján fogjon el az idegesség. Lényeges, hogy mindig együnk valamit, üres gyomorral nő a szorongás, a stressz. Mindig találjunk egy kis időt arra, hogy egyedül rendezni tudjuk gondolatainkat.

Az esküvő utáni levertség

Sok pár érzi magát levertnek, szomorúnak a nagy nap végén. Hogy ez ne hatalmasodjék el rajtunk, az esküvőt ne valami csúcspontjának, hanem a kezdetének tekintsük. Beszéljünk nyíltan az érzéseinkről, és tűzzünk ki új célt, amire vágyhatunk.

NetDoctor, kép: sxc.hu
esküvő, stressz, házasság

2012-06-20 08:36:57

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop