Hirdetés

Tizenegymilliárdos sürgősségiellátás-fejlesztés a mentőszolgálatnál

Tizenegymilliárd forintos uniós támogatásból 22 új mentőállomást épít, hatvanat felújít és kétszáz korszerű mentőautót szerez be az Országos Mentőszolgálat - jelentette be az emberi erőforrások minisztere szerdán a Fejér megyei Martonvásáron.

skill-labor, egészségügy, fejlesztés |

MTI Hírek10

Balog Zoltán szerint a fejlesztés jelentőségét mutatja, hogy 2008. január 1-jétől 2010-ig egyetlen új mentőautó sem futott az országban, és semmilyen fejlesztés nem történt a mentőszolgálatnál.

A mentők senkit nem hagytak cserben, a magyar kormány pedig nem hagyja cserben a mentőszolgálatot - mondta a tárcavezető.

Az Új Széchenyi Terv Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program pályázatán 10,94 milliárd forintot fordítanak arra, hogy a sürgősségi ellátáshoz való hozzáférés esélyei javuljanak az országban, és a riasztástól számított 15 percen belül újabb 226 ezer emberhez el tudjanak jutni a mentők.

Balog Zoltán elmondta, hogy a fejlesztések az ország 18 megyéjét érintik, és 2014 második felére mindenhol megvalósulnak. A meglévő 231 mentőállomás mellé 22 új állomás épül, hatvanat pedig felújítanak. Utóbbiak esetében nem csak a garázsok lesznek korszerűbbek, hanem a kiszolgálóhelyiségek és az irányítási rendszer is.

Mártai István, az Országos Mentőszolgálat főigazgatója közölte: az előkészítés már mindenhol folyamatban van, a közbeszerzések kiírása következik, és idén ősszel elkezdődhetnek az építkezések.

Hangsúlyozta, hogy az infrastrukturális fejlesztések mellett a támogatási összeg feléből kétszáz új járművet is vásárolnak. Az új állomások "kétkocsisak" lesznek, ott 44 új járművet (egy 24 órást és egy nappalost) helyeznek szolgálatba. Emellett további 134, szabvány szerinti B és C típusú mentőjárművet, valamint 22, teljesen felszerelt mentőorvosi gépjárművet szereznek be.

A légi mentés korszerűsítése is a pályázat része, erre hatszázmillió forintot különítettek el. Jelenleg az utolsó egyeztetéseket folytatják, heteken belül meghirdetik a közbeszerzési eljárást.

A főigazgató kiemelte, hogy a projekt részeként az egyetemi székhelyek közelében (Debrecen, Szeged, Pécs) és Székesfehérváron négy szimulációs központot hoznak létre, ahol az új orvostechnikai eszközök használatát, illetve különböző kórállapotok komplex ellátását gyakorolhatják a mentősök. Ezen kívül minden megyeszékhelyen a gyakorlati tudás fejlesztését szolgáló úgynevezett skill-laborokat alakítanak ki.
skill-labor, egészségügy, fejlesztés

2013-01-30 17:44:49

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop