Hirdetés

Az egészségügyi államtitkárság partnerséget kér a szervezetektől nyugdíjügyben

Az egészségügyi államtitkárság együttműködést, partneri viszony kér az ágazat szakmai és érdekvédelmi szervezeteitől a kötelező nyugdíjazásról szóló kormányhatározat végrehajtásának folyamatában - mondta Beneda Attila, az államtitkárság kabinetfőnöke kedden, a kormány honlapján közzétett videoüzenetében.

egészségügy, kötelező nyugdíjazás |

MTI Hírek10

Beneda Attila azt mondta: az egészségügyi érdekvédelmi és szakmai szervezetek hétfőn megkapták azt az államtitkári levelet, amelyben tájékoztatják őket a kormányhatározat végrehajtása érdekében szükséges teendőikről.

A kabinetfőnök ismételten felhívta a figyelmet arra, hogy a magyar egészségügyi ellátórendszerben minden egyes munkavállalóra szükség van, ezért "kérjék az egyéni mentességet a munkavállalók, a munkáltatók pedig ösztönözzék őket erre". Ha pedig a kórházaknak, a szakmai vagy érdekvédelmi szervezeteknek bármilyen kérdésük lenne, az államtitkárság a jövőben is mindenkinek a rendelkezésére áll, hogy segítsen a kormányhatározat végrehajtásával kapcsolatban.

Szócska Miklós egészségügyi államtitkár múlt csütörtökön kórházvezetőkkel folytatott budapesti tárgyalása után azt mondta: az idén összesen mintegy 6500 egészségügyi dolgozónak kell majd eldöntenie, hogy a nyugdíjkorhatár után is megtartja az állását vagy nyugdíjba vonul.

Az államtitkár hangsúlyozta, a kabinet nyugdíjas korú közalkalmazottakat érintő döntése már jelenleg is 3036 egészségügyi dolgozót, köztük 1140 orvost és több mint 880 szakdolgozót érint. Azt mondta, a nyugdíjkorhatár utáni továbbfoglalkoztatásról minden esetben egyedi kérelmek alapján döntenek, ezeket azonban a kormány az intézményekkel együttműködve "szervezett formában" kezeli.

Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke keddi budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: a kormányhatározat alól - ahogy a felsőoktatásnak - az egészségügyi ágazatnak is mentességet kell kapnia. Az eddig történtek a kamarát megerősítették abban, hogy a cél elérése érdekében fokozniuk kell aktivitásukat.

Közölte, a kamara múlt csütörtök este szavazást indított a honlapján, hogy felmérje, az orvoskar miként vélekedik a kényszernyugdíjazásról és annak várható következményeiről. A megkérdezettek 77 százaléka azt felelte, nincs teljesen tisztában azzal, hogy a kormányhatározat végrehajtása milyen munka-, nyugdíj-, illetve adóügyi következményeket jelent számukra. A megkérdezettek jelentős többsége, 86 százaléka úgy nyilatkozott, hogy a gyógyítás helyzetét rontani fogja a kormányhatározat végrehajtása - tette hozzá a MOK elnöke.
egészségügy, kötelező nyugdíjazás

2013-01-22 19:48:36

Hirdetés

Legfrissebb

AZ ORVOS VÁLASZOL

Szakorvosaink válaszai olvasói kérdésekre

Mielőtt kérdez, keressen orvosaink korábbi válaszai között!

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop