Hirdetés

Újabb ENSZ-munkatárs halt meg az ebola-vírustól, egy norvég orvos viszont felgyógyult

Meghalt az ENSZ egy újabb munkatársa az ebolajárvány következtében - közölte hétfőn a világszervezet szóvivője. Egy norvég orvos viszont felépült a betegségből. Kuba bejelentette, hogy több száz egészségügyi dolgozót küld a járvány sújtotta Nyugat-Afrikába.

ebola, vírus, járvány |

MTI Hírek11

Az ENSZ tájékoztatása szerint alkalmazottjuk az előző hétvégén vesztette életét Sierra Leonéban. Ő a harmadik ENSZ-dolgozó, aki belehalt a kórba.

Ugyancsak hétfőn Raúl Castro kubai elnök kijelentette, hogy országa kész együttműködni az Egyesült Államokkal az ebola elleni küzdelemben. Az államfő azt mondta, hogy szerinte el kell kerülni a kérdés átpolitizálását, valamint bejelentette, hogy 461 kubai orvost és ápolót küldenek az érintett országokba.

"Meg vagyok róla győződve, hogy ha nem sikerül megállítani a kórt Nyugat-Afrikában, akkor ez lehet az emberiség történelmének egyik legsúlyosabb járványa" - hangsúlyozta a politikus.

Castro a Bolivári Alternatíva Amerika Népei Számára (ALBA) nevű tömörülés tagállamainak rendkívüli csúcstalálkozóján szólalt fel. A Havannában megrendezett értekezleten kilenc karibi és latin-amerikai állam vezetői mellett különböző nemzetközi szervezetek képviselői is jelen voltak. Latin-Amerikában ez volt az első regionális kezdeményezés az ebolavírussal kapcsolatban, amely eddig a hivatalos adatok szerint elkerülte a térséget.

A libanoni egészségügyi miniszter eközben bejelentette, hogy a közel-keleti ország újabb óvintézkedéseket vezet be az ebola feltartóztatására. A tárcavezető szerint Libanon sebezhetőbb a többi arab államnál, mivel libanoniak ezrei élnek Guineában, Libériában és Sierra Leonéban. Az érintett országokból érkezőknek ezentúl különleges űrlapokat kell kitölteniük a beutazás előtt, a gyanús tünetű betegeket szállító repülőgépeknek pedig az összes utasát ellenőrizni fogják a repülőtéren.

Az AFP francia hírügynökség közölte, hogy hétfőn gyógyultnak nyilvánították és kiengedték a kórházból az eddigi egyetlen norvég ebola-fertőzöttet. A doktornő az Orvosok Határok Nélkül (MSF) nevű nemzetközi segélyszervezetnek dolgozott Sierra Leonéban. "Egészséges vagyok, nem fertőzőm, és úgy érzem, mintha soha nem is lettem volna ebolás" - mondta Silje Michalsen.

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb adatai szerint a nyugat-afrikai országokban már több mint 4500-an haltak meg a betegségben. A vírus eddig több mint 9 ezer embert betegített meg.

ebola, vírus, járvány

2014-10-20 21:50:08

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop