Hirdetés

Szívbetegek nyáron

A szívbetegeknek nyáron a párás meleg szervezetükre gyakorolt hatásaival kell megbirkózni. Ilyenkor gyakran felborul a napirend, de ne feledkezzenek meg a rendszeres gyógyszerszedésről.

meleg, keringés, szívbetegség |

InforMed Hírek14   InforMed


A reggeli gyógyszereket felébredést követően minél előbb, az esti adagot általában lefekvés előtt (minél később) kell bevenni. A "délit" valahol a kettő között.

Ha rövidebb útra is indulnak, mindig legyen önöknél megfelelő mennyiségű gyógyszeradag, mert azok hirtelen kihagyása könnyen elronthatja a pihenést. Időben gondoskodjanak a megfelelő receptutánpótlásról. Ne az utolsó napokban kapkodjanak.

Aki külföldre utazik, kössön betegbiztosítást minden családtagra! Az elsőtől az utolsó napig, mert hazafelé is történhet baleset. Ha mégsem, ez a "kidobott pénz" éri meg a legjobban a befektetést.

Kerüljék a tűző napot! De ez nem csak a napozókra vonatkozik. A kerti munka során az ember gyakran észre sem veszi, hogy "napozik". Ugyanis nem csak a bőre éghet le, de fedetlen fővel könnyen napszúrást is kaphat.

A melegben az emberi szervezet vízleadása párologtatás és verítékezés formájában jelentősen fokozódik. Ez természetes és fontos dolog, a szervezet hőszabályozásának része, de a folyadékveszteséget pótolni kell. A napi folyadékigény legalább 2,5-3 liter, amit nap közben több részletben kell meginni.

Az autózást a kora reggeli vagy késő délutáni órákra kell ütemezni. Lehúzott ablaknál erős huzat van, ami arcüreggyulladástól kezdve a szem gyulladásán át akár mellhártyagyulladáshoz is vezethet. Tehát lehetőleg tűző melegben ne autózzon.

Mindennap mozogjon valamilyen formában, a sétától kezdve az úszáson át akár a szobai torna is történhet. A lényeg a rendszeresség és a változatosság. Elkezdeni a legnehezebb. A kellemesen fárasztó rendszeres tréning javítja a keringést, ami gyakran gondolataink rendezésében is segítséget nyújt.

Otthon is kerülni kell a huzatot. Ha szellőztet vagy ventilátort használ, bármennyire kellemesnek is érzi pillanatnyilag a hűvös közvetlen légáramlatot, az valamilyen formában később biztosan megbosszulja magát. Természetesen szellőztethet és ventilátort is használhat, csupán ne álljon vagy ne üljön a légáramlat közelébe.

Ha vérnyomásesés vagy egyéb ok miatt szédül, feküdjön vízszintes helyzetbe. Ilyenkor kerülni kell a szapora, mély sóhajtozást, ugyanis ettől a szédülése (ezáltal az ijedtség is) gyakran csak fokozódik.

Kerülje a hirtelen hőmérséklet változást, a klasszikus "felhevült testtel hideg vízbe csobbanást" vagy egy hideg ital hírtelen elfogyasztása.

meleg, keringés, szívbetegség

2017-07-06 13:27:59

Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop