Nem tudok aludni

Kérdés:  51 éves nő vagyok, nagyon sokat dolgoztam életemben. Sajnos tavaly meghalt a férjem. Halála után egy hónappal kisebb házi baleset ért, elcsúsztam és betörtem a fejem. Ezzel kezdődőt az egész. A sok kivizsgálásnál (CT, MR), több problémát is találtak, de nem égbekiáltó. A balesetem óta viszont nem tudok aludni.
Voltam orvosnál, aki altatót, nyugtatót írt fel, de hiába szedem, akkor sem tudok pihenni. A gyógyszereket este 7-kor beveszem, de hajnal 4 óra körül fekszem csak le, addig csak sétálok, és eszem egész éjjel. Már 18 kg-ot híztam egy év alatt. Azóta táppénzen vagyok, nem dolgozom, lehet, hogy az a probléma.
Igaz, történt nagyon sok kellemetlen dolog, ami végett ideges vagyok. Elvesztettem a házam, mivel jelzáloghitel volt rajta, és mivel egyedül vagyok és táppénzen, ezért nem tudtam fizetni és árverezték. Elvesztettem a munkahelyemet, mivel a betegségemből kifolyólag a cégem nem tudott alkalmazni - könnyű fizikai munka nincs nálunk. Voltam rokkantságin, de elutasítottak, hogy nem olyan nagy a baj. Így csak 40%-ra vagyok jogosult. Ezáltal van az idegeskedés, hogy mi lesz velem. Sem férjem, sem házam, sem munkám. Egy életen keresztül dolgoztunk és nem maradt semmim.
Más, ha ideges, nem tud enni, én pont fordítottja vagyok, nem is eszem, hanem zabálok. Aludni meg napközben sem tudok. Sőt, mostanában sokat szorít a mellkasom, nehezen kapok levegőt, nagyon gyengének érzem magam, elsötétül előttem minden. Nem tudom, mitől van ez. Nem tudom, hogyan tudnék változtatni ezen, hogy ne egyek annyit és tudjak aludni.
Kérem, ha tudna tanácsot adni, nagyon megköszönném.
Tisztelettel, egy mindenét elvesztett 51 éves nő.

veszteség, gyászmunka, depresszió, alvászavar, pszichiátriai vizsgálat | Az Orvos válaszol - Dr. Bezzegh Éva 2012 ;17(szeptemberi)   InforMed | Bezzegh, É.
Válasz:  Nagyon szomorú, amiket ír, igen sok veszteség érte. Ezeket mind sorban fel kell dolgozni és a közben kialakult esetleges hangulatzavart kezelni. A súlyos alvászavar és-az evés mint pótcselekvés is vélhetőleg depressziós tünetek. Ezeket a problémákat altatóval vagy nyugtatóval nem lehet megoldani. Személyes pszichiátriai konzultációt javaslok, adekvát gyógyszeres terápia beállítása mellett, lehetőség szerint pszichoterápiás kezelést is.

Kapcsolódó cikkek a Depresszió és mánia rovatban olvashatók.

2012-09-12 06:40:21
| veszteség, gyászmunka, depresszió, alvászavar, pszichiátriai vizsgálat
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Web Design & Development Prowebshop